Informacje

Beton ma wszystkie cechy doskonałości kamienia; beton jest kamieniem współczesności. Używany w ten sposób, pozwala obrabiać się jak ten naturalny materiał, ukazując swoje nowe oblicze, stosownie do zamysłu artysty. Odpowiednio przygotowany jest trwały pozostaje odporny na czas, jest niezniszczalny. Jest także “kamieniem”, który może być odlewany w formach. Ujawnia wtedy szlachetność natury szalunku – gładkość stali, naturę drewna – odlew betonowy może przybrać formę zarówno podpory wieżowca, jak i kanelurowanej klasycznej kolumny”.

prof. arch. Dariusz Kozłowski

Beton architektoniczny jest materiałem uwielbianym przez projektantów. Poprzez zbrojenie betonu włóknem szklanym (Glassfibre Reinforced Concrete, GRC lub GFRC) uzyskujemy materiał dużo bardziej trwały i wytrzymały od tradycyjnych betonów architektonicznych i konstrukcyjnych. Dodatkowo mamy możliwość wykonania elementów o kształtach bardzo skomplikowanych przy jednoczesnej małej grubości. Beton GRC to materiał XXI wieku.

Kolory:

W stałej ofercie firmy posiadamy trzy podstawowe kolory betonu: biały szary i antracyt. Stosując odpowiednie barwniki do masy betonu jesteśmy w stanie uzyskać niemalże każdy pożądany kolor, np. niebieski czy pomarańczowy.

* Kolory na produktach mogą się różnić od przedstawionych na zdjęciach.

Struktury:

  • gładka
    powierzchnia gładka z niewielką ilością widocznych porów
  • trawertyn
    powierzchnia z licznymi wżerami i porami, które powstały przez zatrzymane pęcherze powietrza

© 2019. All Rights Reserved. Designed by Erizo.pl